Mark
Maar als ik Fw,l zie als resulterende kracht en het invul in a= Fres/m, krijg ik bij een grotere Fres juist een grotere a (versnelling).
dag Mark,
ja duhh... nettokracht is de optelsom van alle aanwezige krachten. Als jij je luchtweerstand als nettokracht neemt heb je dus geen andere krachten meer hè. Blijkbaar heb je dan je gas losgelaten, dat heeft dus niks meer met (op)schakelen te maken. Als je harder rijdt en dus meer tegenwind hebt zul je dus harder afgeremd worden. Een grotere (negatieve) versnelling.
Mark
waarom is de versnelling van de auto na het schakelen kleiner dan voor het schakelen?
wil je een snelheidstoename van 5 naar 10 m/s, dan is dat voor een auto van bijv 1000 kg een toename van bewegingsenergie van ½ x 1000 x 10² - ½ x 1000 x 5² = 50 000 - 12 500 = 37 500 J
maar om bijvoorbeeld verder op te trekken van 10 naar 15 m/s (ook maar 5 m/s erbij) moet er 62 500 J aan energie toegevoerd worden (maak maar zo'n zelfde sommetje als hierboven) .
Om dat in dezelfde tijd te doen is er dus meer vermogen nodig. Als je toch al aan het planken was zat je al aan z'n top. Dus ja, je zult steeds langzamer versnellen.
Groet, Jan