Hoi, wat is het verschil tussen een indeuking en uitrekking. en klopt het als je een indeuking hebt de verplaatsing negatief is aangezien van je de begin lengte van de veer rekent en het dan min hoeveel cm naar de indeuking dus bijvoorbeeld. begin lengte 25 cm na de indeuking 20 dus de indeuking is dan 20-25 = -5 dus dan formule lengte na het indeuking - begin lengte van de veer alvast bedankt
Reacties
Jan van de Velde
op
25 juni 2023 om 15:22
Dag pleun
in plaats van indeuking spreken we meestal van indrukking als tegenovergestelde van uitrekking.
Wat jij dan plus of min noemt mag je helemaal zelf weten, als je dan diezelfde plusrichting maar aanhoudt voor álle vectoriële grootheden in je sommetjes, en als je je lezers maar op een of andere manier je keuze duidelijk maakt.
Er zijn ook allerlei gevallen mogelijk waarbij plus of min, indrukking of uitrekking, er niet eens toe doet. Je zou het dan gewoon kunnen hebben over de uitwijking.