Glazen kommetje met gedroogd eiwit vastgeplakt op glasplaat koelkast.

Mieke Van Steen stelde deze vraag op 17 februari 2023 om 22:56.

Hallo,
Ik had na het bakken een rauw eiwit over en zette het in de koelkast in een glazen kommetje met een vlakke bodem. Nu zit het kommetje - na een week - muurvast geplakt aan de glasplaat van de koelkast. Ik heb alles ondergedompeld in warm sop, maar er is geen beweging in te krijgen. Waarschijnlijk zat er wat eiwit aan de onderkant van het kommetje dat nu als lijm fungeert. Met een stanleymes kom ik er ook niet tussen. Met olie lukt het ook niet.
Weet iemand hoe ik het kommetje los kan krijgen van de glasplaat?
Alvast bedankt.
Vriendelijke groet.

Reacties

Jan van de Velde op 17 februari 2023 om 23:29
Dag Mieke,

U treft hier middelbare-schoolnatuurkundigen, geen scheikundigen of schoonmaakspecialisten.
Deze schoonmaakamateur zou inzetten op geduld en weken met een enzymatisch schoonmaakmiddel (bijv de juiste soort biotex)

Waar u een aantal praktisch ingestelde scheikundigen zou kunnen treffen is hier: 
https://www.wetenschapsforum.nl/viewforum.php?f=9

Vanuit natuurkundig oogpunt is horizontaal draaien mischien uw beste optie om na ruim inweken de boel los te wrikken.

Succes ermee,
Groet, Jan
Theo de Klerk op 22 februari 2023 om 00:14
of wat de politie schijnt te doen met die 1-seconde lijm van de kunst-klevers: coca cola (al vond ik het nogal sterk dat het daarmee zou lukken). Aceton werkt daar ook bij, maar is voor de huid weer niet zo geslaagd (handschoenen!)

Azijn werkt ook vaak tegen lijm (wel laten inwerken)

>Waar u een aantal praktisch ingestelde scheikundigen zou kunnen treffen is hier:
https://www.wetenschapsforum.nl/viewforum.php?f=9

ik haat dit soort forums met vele "legitimate interest"  partners waar wel alles met 1 knop aangezet maar 1001-aparte kliks pas uitgezet kan worden. Dan maar niet!

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Ariane heeft achtentwintig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Ariane nu over?

Antwoord: (vul een getal in)