Na wat zoeken heb ik een formule gevonden wat de versnelling berekent met 3 assen namelijk:
sqrt(x^2+y^2+z^2)
(De wortel van de som van de assen in het kwadraat)
Ja, dat is dus de stelling van Pythagoras. Correct. In de middelbaar-wiskundemethodes van mijn wis-collega's vind ik die terug genaamd "Pythagoras in de ruimte" .
Enige punt waar ik nieuwsgierig bij ben is dat ik niet helemaal begrijp wat we nu berekenen.
dat is op zich best raar dat je iets berekent zonder te begrijpen wat.
Maar wat je (of misschien beter, dat apparaat) ongetwijfeld doet is de versnelling meten in de X richting, de versnelling meten in de Y- richting en de versnelling meten in de Z- richting, afzonderlijk. Versnelling is een vectorgrootheid (dwz, niet alleen de grootte maar ook de richting is van belang). Je telt dus de versnellingen in de drie asrichtingen bij elkaar op tot één resultante versnelling. Zoals je dat ook bij krachten (nog zo'n vectorgrootheid) zou doen.
De versnelling in g ja. Wat is precies deze versnelling?
dat betekent dat jouw accelerometer rekent in "g"-s, en dat is dan attractieparktaal: 1 g is gelijk aan de (zwaartekracht)versnelling waaraan jij heel je leven al blootstaat: 9,81 m/s², afgerond 10 m/s².
met "3 g" wordt dus bedoeld een versnelling van ongeveer 30 m/s².
zie ook:
Nanocursus: de onzin van g-krachten
Geen idee hoe je deze vraag bedoelt. Een meter toont niks aan. Een meter meet.
groet, Jan