woonhuisverwarming

Levina stelde deze vraag op 25 oktober 2021 om 14:39.

ik snap de vraagstelling niet van de opgave in de bijlage

Bij vraag 2a heb ik W/m20C
Vraag 2b snap ik echt niet wat ik nu moet opschrijven. de formule van een warmtegeleidingscoefficient is P = λ . A . (deltaT/d) 
de formule waarmee gerekend wordt, is P = K.A. deltaT dus eigenlijk zou K in de plaats van λ staan. maar in de rekenformule ontbreekt dan de d.

(een thuisstudie is leuk om te doen maar soms ook erg lastig omdat je pas contact hebt met de docent op het moment van indienen van de opgaven)

Reacties

Jan van de Velde op 25 oktober 2021 om 14:53
Dag Levina,

een verband afleiden tussen twee grootheden kun je doen door twee formules aan elkaar gelijk te stellen. 
Je hebt twee formules voor vermogen, eentje met K en eentje met λ 
(P =) λ·A·ΔT/d = K·A·ΔT 

deel eens wat grootheden tegen elkaar weg? 

Groet, Jan
Levina op 25 oktober 2021 om 15:15
Hallo Jan
dan krijg ik dus (P=) λ/d = K ?
Theo de Klerk op 25 oktober 2021 om 15:25
Ja
Levina op 25 oktober 2021 om 15:32

Oké super bedankt! Soms denk ik gewoon te moeilijk na.
Ik kan weer verder. De rest kom ik uit. 

groeten Levina

Jan van de Velde op 25 oktober 2021 om 16:07
oftewel, die λ is een stofeigenschap:  hoeveel warmte verdwijnt er per seconde door een vierkante meter bij een temperatuurverschil van 1 kelvin per meter dikte. 

Die K is dan een eigenschap van een bouwelement:  hoeveel warmte verdwijnt er per seconde door een vierkante meter bij een temperatuurverschil van 1 kelvin over de dikte van dat bouwelement? 

Voor een betonnen muur van 1 m dik is K dus gelijk aan de λ van beton. Voor een betonnen plaat van 20 cm dikte is K vijf keer zo groot als de λ van beton. 

Groet, Jan

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Roos heeft vierentwintig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Roos nu over?

Antwoord: (vul een getal in)