ampere
alexander stelde deze vraag op 21 oktober 2019 om 23:20. Hallo,
Stel je heb een ventilator van 230 volt en verbruikt in goede werking 2.5 ampere.
Nu loopt de ventilator iets aan en verbruikt die 3 ampere.
Hoe kan het dat als, de spanning 230(de druk) blijft, de weerstand hoger wordt en het verbruik wordt hoger.
Volgens jouw filmpje is het hoe hoger de weerstand hoe minder stroom er kan stromen.
In de praktijk zie ik hoe zwaarder een motor het heeft hoe meer ampere hij trekt, maar kan de link niet leggen met het fimpje, aangezien de druk gelijk blijft.
https://www.youtube.com/watch?v=5NGcV3fmeJY&list=PLuA-qaRFbaqnrh6750_ag90bRgMV22z2n&index=2
Hoop dat jullie een antwoord op mijn vraag hebben,
Gr alex
Reacties
alexander plaatste:
Volgens jou filmpje is het hoe hoger de weerstand hoe minder stroom er kan stromen.
alexander plaatste:
Nu loopt de ventilator iets aan en verbruikt die 3 ampere.
Hoe kan het dat als, de spanning 230(de druk) blijft, de weerstand hoger wordt en het verbruik wordt hoger.
Die ventilator gaat dus moeilijker draaien, en dat betekent dat er meer energie nodig is om te blijven draaien. Net of jij de helling op fietst i.p.v. op de vlakke pad: je ondervindt meer weerstand, en dus gaat je hart sneller kloppen en je bloed sneller stromen om die energie te kunnen leveren.
Groet, Jan
Die ventilator gaat dus moeilijker draaien, en dat betekent dat er meer energie nodig is om te blijven draaien. Net of jij de helling op fietst i.p.v. op de vlakke pad: je ondervindt meer weerstand, en dus gaat je hart sneller kloppen en je bloed sneller stromen om die energie te kunnen leveren. Dit snap ik wel wat je zegt met mijn hart gaat sneller kloppen als ik een berg op ga.
Alleen kan de link niet leggen bij elektriciteit, mijn hart gaat sneller knoppen als ik een berg op ga. maar een ventilator heeft krijgt al 230v (draaid al 100 procent),
als die aanloopt en in de pratijk zie je het gebruikt meer stroom.
230v 100% 2.5 a
230v 100% 3.0 a
Kan de link niet leggen met dat die meer verbruikt ik denk dan hij moet meer spanning geven om harder te werken. Hij gebruikt dus meer ampere maar spanning blijft gelijk.
hoop dat je me hier antwoord op kan geven.
misschien kan je me uitleggen bet betrekking tot het filmpje met het water.
mvg alexander
Behalve de gewone draadweerstand van de tot een spoel gewonden koperdraad ontstaat daardoor ook een bijzonder soort weerstand, impedantie genaamd, omdat de spoel een tegenspanning gaat veroorzaken die de verandering van het magnetisch veld door de spoel tegengaat.
Hoe sterk die impedantie is hangt af van de bewegingsrichting van de spoel in dat veld. Als je de motor zwaarder belast komt het erop neer dat de spoel wat achter komt te lopen op de spanningswisselingen, en dat heeft tot effect dat de impedantie vermindert en dus de stroom (en daarmee het mechanisch) vermogen toeneemt.
Hoe dat in zo'n motor precies werkt, draaiing voor draaing, is verrekte moeilijk uit te leggen in woorden, mij lukt dat niet beter dan hierboven. Eigenlijk zou je daarvoor een mooie animatie moeten kunnen bekijken, maar die kan ik zo 123 niet vinden. Sorry.
Groet, Jan