Versnelling proton

Bam stelde deze vraag op 14 april 2018 om 18:14.

Waarom versnelt een proton bij een wisselend magnetisch veld? Bijvoorbeeld in een linear versneller. 

Reacties

Theo de Klerk op 14 april 2018 om 18:29
Bij een lineaire versneller versnelt een proton omdat het steeds eenzelfde gericht veld tegenkomt: een veld dat van + naar - loopt en een kracht F = E.q uitoefent op het proton en daardoor versnelt.
Terwijl het proton een stukje buis doorloopt wordt snel de stroomrichting omgedraaid zodat als het proton uit de buis komt, weer een zelfde gericht magneetveld wordt ontmoet (dat eerst tegengesteld stond en zou afremmen).

Zie https://en.wikipedia.org/wiki/Linear_particle_accelerator#/media/File:Lineaer_accelerator_en.svg voor twee tijdstippen waartussen het veld omdraait en weer voor het proton in de goede richting staat om verder te versnellen.

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Noortje heeft drieëntwintig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Noortje nu over?

Antwoord: (vul een getal in)