bal in goot met magneten

Tonny stelde deze vraag op 03 maart 2017 om 00:49.
Is het mogelijk met een metalen bal gelegen in een goot waar magneten tegenaan zijn geplaatst een versnelling teweeg te brengen?
Of is de metalen bal niet voldoende magnetisch of polair?

Reacties

Theo de Klerk op 03 maart 2017 om 00:55
Als het metaal gemagnetiseerd kan worden dan zal het door de magneten aan de kant van de goot worden aangetrokken. Het sterkst door de grootrand naast de bal, in mindere mate door de goot (schuin)onder of boven de bal - die elkaars werking waarschijnlijk opheffen.

Dus nee... ik zie die bal niet gaan bewegen. Zeker niet als de goot horizontaal ligt en schuin alleen als de magnetische krachten niet de zwaartekracht op de metalen bal weerstaan.

De bal zal uit zichzelf niet magnetisch zijn (neem ik aan) maar door de magneten door influentie tijdelijk magnetisch worden. Daarbij zal bij de N pool van de gootmagneet een Z pool in de bal ontstaan.  En een N pool elders in de bal. In dat kader zijn er altijd N/Z poolcombinaties en daarmee bi-polair.
Jan van de Velde op 03 maart 2017 om 10:29

Tonny Oey plaatste:

 een metalen bal gelegen in een goot waar magneten tegenaan zijn geplaatst 

Dag Tonny,

heb je daar een situatietekening van? 

Groet, Jan

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Clara heeft eenendertig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Clara nu over?

Antwoord: (vul een getal in)