Invloed van de LHC op onze aardmagnetisch veld

James stelde deze vraag op 17 februari 2017 om 00:18.

Beste,

Ik ben nieuw hier en heb een vraag.
Hebben de magnetische velden van de LHC invloed op onze aardmagnetisch velden?
Omdat de aardmagnetisch velden aan het afnemen zijn sinds het gebruik van de LHC?

Met vriendelijke groet,

James Kirk


Reacties

Theo de Klerk op 17 februari 2017 om 01:25
Dit hoort in de categorie "nep nieuws". Het aardmagnetisch veld lijkt al lange tijd (langzaam) aan het afnemen wat sommigen doet vrezen dat er ooit een omkering van de polariteit komt (de geografische noordpool krijgt dan ook een magnetische noordpool zodat alle kompassen ineens naar het zuiden gaan wijzen en trekvogels wellicht de verkeerde kant op gaan).

Deze omdraaiing is al vaker voorgekomen in lang vervlogen tijden (voor de mensheid kwam, zie https://nl.wikipedia.org/wiki/Omkering_van_het_aardmagnetisch_veld) volgens "vastgebakken" magneetjes die in oude aardlagen nog de oude veldrichting aangeven.

De LHC heeft daar verder niets mee te maken. Enerzijds omdat de velden die daar in de buizen worden opgewekt vooral in die buizen zijn geconcentreerd, anderzijds omdat de LHC maar "af en toe" aan staat en een splinter op de wereldbol is en nooit een magneetveld dat de aarde omspant totaal kan beinvloeden. En zoals al gemeld...dit verschijnsel is van alle tijden en al van lang voor de LHC of koelkastmagneten.

Dus...James (T) Kirk... live long and prosper!

Een animatie van NASA over de omkering heb ik hieronder nog geplaatst.

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Clara heeft eenendertig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Clara nu over?

Antwoord: (vul een getal in)