Trillingstijd met uitrekking

Rudy stelde deze vraag op 11 maart 2014 om 10:47.

Hallo,

Ik ben bezig met het vak modelleren op school en nu moet ik berekenen wat de trillingstijd is van een veer als deze 10 cm wordt uitgerekt.

De formule van de trillingstijd weet ik wel: T=2*pi*wortel(m/C)

Hoe kan ik hier de uitrekking in verwerken of zie ik ergens een formule over het hoofd?

Alvast bedankt

Reacties

Jan op 11 maart 2014 om 11:39

Dag Rudy,

Het moeilijke antwoord: neem een veer, en meet de trillingstijd bij verschillende amplitudes.

Het makkelijker antwoord: als we er vanuit mogen gaan dat die formule van jou klopt (en dat mogen we), dan zien we daarin geen factor voor amplitude en dat betekent dus dat amplitude geen rol speelt voor de trillingstijd van een (ideale) veer.

Aangezien je in modellen noodzakelijkerwijs uitgaat van bekende verbanden tussen diverse grootheden (van formules dus) kun je dit niet modelleren omdat er geen verband is. Of je zou al helemaal terug moeten gaan naar een model waarin voor elk stukje veer steeds een kracht en een versnelling worden bepaald naar de uitwijking van dat moment. Dat wordt dan een serieus modelletje, waar uit zou moeten rollen dat wat voor initiële uitrekking je er ook in stopt de trillingstijd (nagenoeg) niet verandert. 

groet, Jan

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Ariane heeft vijfentwintig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Ariane nu over?

Antwoord: (vul een getal in)