Slagkracht bodemraket

Dick stelde deze vraag op 29 oktober 2008 om 09:29.
Als je een bodemraket hebt met een slagkracht van 6820
Nm/cm2, hoe reken ik dan om hoeveel kg dat per cm2 is?

Reacties

Jan op 29 oktober 2008 om 10:09
Dag Dick,

Kun je ons eens uitleggen wat een bodemraket is, en wat je daarbij onder "slagkracht" verstaat?

Groet, Jan
Dick op 29 oktober 2008 om 22:21
Hallo,

Een raket is een huls met een hamer met een aambeeld erin. Door er lucht op te zetten wordt de hamer naar voren geduwd en slaat tegen het aambeeld. De raket ligt achter een stalen buis en door de klap van de hamer wordt de stalen buis door de grond geslagen.
zie ook www.dalcai.nl

Nu staan in de specificaties waardes in Nm/cm2, de vraag is of dit om te rekenen is naar kg.
Jan op 30 oktober 2008 om 08:11
Nee, Nm/cm² is niet zonder meer om te rekenen naar kg. Ik sluit niet uit dat in de gebruikspraktijk men via een vakpraktische gedachtenkronkel en wat vakjargon over zoiets zou praten als over een kilogram. 

Ik ken de Nm/cm² bijvoorbeeld wel als een eenheid van treksterkte van een materiaal.   Dan zou je je kunnen voorstellen dat een vakman gaat denken in kilogrammen die hij aan een draadje van 1 mm² kan hangen voordat het draadje breekt. Dan zou het niks te maken hebben met de bodemraket zelf, als wel met het materiaal waarvan die gemaakt is.


Groet, Jan

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Noortje heeft zeventien appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Noortje nu over?

Antwoord: (vul een getal in)