Stereografie

Eva stelde deze vraag op 23 oktober 2008 om 20:38.
Ik heb een vraag over het 3D zien. je kunt doormiddel van de scheelkijk-methode 3D zien, door 2 plaatjes (een van het perspectief uit het linkeroog, oftewel linkercamera, en een van het rechteroog, oftewel rechtercamera). Nu lijkt het me dat je het plaatje van het rechteroog links moet leggen, en het plaatje van het linkeroog rechts, omdat je klruislings kijkt. Ik heb dat geprobeerd, dat lukte gewoon. Nu draaide ik de plaatjes om (dus voor het rechteroog rechts en het linker oog links). en ik kreeg nog steeds een goed 3D effect. Wat is de verklaring hiervoor? draaien je hersen het om?
Alvast bedankt & groetjes Eva

Reacties

Bert op 24 oktober 2008 om 21:27
Dag Eva,

voorzover ik weet kun je met een stereoscoop (zie wikipedia) stereofoto's bekijken. Met een loep zorg je er dan voor dat  je niet accomodeert, d.w.z. dat je ogen op het oneindige ingesteld zijn. Dat is rustiger voor je ogen dan scheelkijken (daarvan krijg ik al gauw hoodfpijn). Bij de stereoscoop kruisen de kijkrichtingen niet en dus staat het plaatje voor het rechter oog gewoon rechts.

Dat jij in beide gevallen een goed stereo-effect krijgt lijkt me bijzonder vreemd.
Kun je plaatjes opsturen?

Groeten,

Bert
Eva op 12 november 2008 om 13:01
Hoi bert, ik heb thuis ook een stereoscoop, maar ik kan dus ook 3d zien zonder bril. Dit heet geloof ik de "Squint method". alleen hoe werkt die methode? werkt die hetzelfde als eem stereoscoop, of werkt deze "kruislings"?

groetjes Eva
Bert op 13 november 2008 om 17:37
Dag Eva,

helaas, ik weet niet hoe de 'squint method' werkt.
Misschien kun je dat zelf vinden met google.

Succes,

Bert

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Clara heeft tien appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Clara nu over?

Antwoord: (vul een getal in)